توسعه همکاری‌های سازندگاه کانی‌بوم و شرکت سرمایه‌گذاری سپهر صادرات با بسترسازی ایمینو برای هم‌سرمایه‌گذاری بر روی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه معدنی

IMG_6998

 

به گزارش روابط عمومی کانی‌بوم، چهارشنبه 30 تیرماه 1400 نشست مشترکی با حضور محمد حسین شهیدزاده، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات، مهرداد عبادی، عضو هیئت‌مدیره سازندگاه کانی‌بوم و حسین منصوری، مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران(ایمینو) با موضوع بررسی موارد همکاری در زمینه حمایت از کسب‌وکارهای نوآورانه و فناوری‌های نو در بخش معدن و صنایع معدنی برگزار شد.

حسین منصوری، مدیر ایمینو شناسایی افراد نخبه و سرمایه‌گذاری بر روی دانش و فناوری آن‌ها را امری مهم دانست و این امر را یک گام عالی از سوی شرکت سرمایه‌گذاری معنا (معدن، نوآوری، اندیشه) بازوی اجرایی و تخصصی موسسه دانش بنیان برکت در حوزه فناوری‌های نوین معدنی اعلام کرد. وی در ادامه بیان کرد: سازندگاه کسب‌وکارهای نوآورانه کانی‌بوم شتابدهنده معدنی است که شرکت معنا به عنوان سرمایه گذار در کنار آن حضور دارد و ایمینو نیز با این سازندگاه همکاری می‌کند.

مهرداد عبادی عضو هیئت‌مدیره سازندگاه کانی‌بوم در ادامه این نشست با بیان اینکه ضرورت این روزهای زیست بوم نوآوری معدن و صنایع معدنی علاوه بر حمایت‌های مالی از کسب‌وکارهای نوآورانه و خلاق، توسعه زیرساخت‌های فعالیت‌های دانش‌بنیان است، خاطر نشان کرد: سازندگاه کانی‌بوم از ابتدای تاسیس، تلاش نموده تا بسترهای لازم را برای حمایت و شتابدهی استارت‌آپ‌ها و هدایت آن‌ها به سمت اهدافشان ایجاد نماید. کانی‌بوم این مسیر را در راستای هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی و اجرای فناوری‌های نوین ترسیم و دنبال می‌کند و به همراه ایمینو سعی در ایجاد و بسط استارت‌آپ‌های موفق در حوزه معدن دارد.

محمد حسین شهید‌زاده، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات تصریح کرد: در زمینه استارت‌آپ‌ها عنصر خلاقیت باید وجود داشته باشد و متاسفانه بیش از 90% خلاقیت‌ها نشات گرفته از ایده دیگری است که آن نیز کپی محسوب می‌شود.

وی همچنین در خصوص ضرورت بومی‌سازی گفت: ما سازنده تکنولوژی نیستیم اما با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، باید روی بومی‌سازی متمرکز شد. شهید‌زاده در ادامه در خصوص سرمایه گذاری در استارت‌آپ‌ها تاکید کرد که شرکت سپهر صادرات آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری بر روی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی اعلام می‌کند. وی افزود: ارزش‌گذاری صحیح استارت‌آپ‌ها شرط لازم برای سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک است و اگر استارت‌آپ‌ها یک محصول خوب با TRL بالای ۵ داشته باشند، از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

در خاتمه نشست شهیدزاده معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شرکت سپهر صادرات ضمن بازدید از مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با استارت‌آپ‌های سازندگاه کانی‌بوم آشنا شد.

دسته بندی ها: اخبار
دیدگاه ها