زمینه‌سازی برای ورود استارت‌آپ‌های معدنی به زنجیره ارزش بخش معدن

IMG_7803

به گزارش روابط عمومی سازندگاه کانی‌بوم، روز دوشنبه 22 شهریور ماه، نشست مشترکی میان مدیران سازندگاه کانی‌بوم، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و مرکز نوآوری ایمینو در راستای بررسی زمینه‌های همکاری برای تسهیل ورود استارت‌ آپ‌های معدنی به زنجیره ارزش بخش معدن برگزار شد.

سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی سازندگاه کانی‌بوم بر روی استارت‌آپ‌های دارای راهکار هوشمند معدنی در طی دو ماه

اردلان علیشاهی، مدیرعامل سازندگاه کانی‌بوم در ابتدای این نشست با اشاره به سرمایه‌گذاری صورت گرفته روی 5 استارت‌آپ معدنی در زمینه‌های هوش مصنوعی، بلاک‌چین، واقعیت گسترده، اینترنت اشیاء و پردازش تصویر، گفت: انتخاب استارت‌آپ‌های حاضر از میان بیش از 30 درخواست پذیرش صورت گرفته و مهم‌ترین معیار انتخاب این سازندگاه، طرح و برنامه این استارت‌آپ‌ها برای رفع نیازهای فناورانه و چالش‌های کلیدی بخش معدن کشور و بازار بین‌المللی محصولات و خدمات آن‌ها بوده است. وی در ادامه با معرفی تیم‌هایی که در مرحله شتابدهی کانی‌بوم قرار دارند و بر روی هوشمندسازی معادن متمرکز هستند، به بیان ظرفیت‌های همکاری میان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و سازندگاه کانی‌بوم پرداخت.

کمک شایان سازندگاه کانی‌بوم به بخش معدن با تزریق فناوری و نوآوری

در این نشست فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: از مهم‌ترین بخش‌‌هایی که اهداف بخش معدن کشور را به منصه ظهور می‌رساند، سازندگاه کانی‌بوم و ایمینو هستند، این مجموعه‌ها خلاقیت را به بخش خصوصی معدن کشور انتقال می‌دهند و با کاهش هزینه‌ها عامل مانایی این بخش می‌شوند.

حمایت صندوق از استارت آپ‌های کانی‌بوم با انتقال ریسک پیاده‌سازی پروژه‌های نوآورانه از معدنکاران به حاکمیت 

مدیرعامل صندوق افزود: اگر یک شرکت معدنی نیاز فناورانه‌ای را مطرح کند و استارت‌آپی توانایی حل آن مساله را داشته باشد، پس از بررسی توانمندی آن استارت‌‌آپ، صندوق علاوه‌بر بیمه کردن پروژه، به میزان 70 درصد هزینه‌های آن پروژه، تسهیلات به شرکت معدنی ارائه می‌کند.

 

اعتمادسازی عامل مهم تغییر رویکرد جامعه معدنی نسبت به استارت‌آپ‌ها

حسین منصوری، مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) چالش‌های بنیادین اکوسیستم نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی را شامل سنتی بودن صنعت و نقش پررنگ دولت، اختصاص منابع مالی ناکافی، چالش‌های مدیریت ریسک و چالش‌های مالکیت فکری دانست و افزود: باید از طریق پیاده‌سازی پروژه‌های موفق نوآورانه در جامعه معدنی ایجاد اعتماد کرد.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروه مشترکی به منظور تدوین چارچوب همکاری طرف‌ها تشکیل شود.

 

دسته بندی ها: اخبار
دیدگاه 1
Elvinexoma
8 ماه قبل

The authoritative point of view, cognitively..

دیدگاه ها