همکاری سازندگاه کانی‌بوم و ایریتک در زمینه انتقال فناوری

سازندگاه کانی‌بوم

به گزارش روابط عمومی سازندگاه کانی‌بوم، نشست مشترکی میان اعضای هیئت مدیره این سازندگاه و شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) با هدف بررسی نحوه همکاری مشترک در زمینه تجاری سازی محصولات و خدمات نوآورانه استارت‌آپ‌های سازندگاه کانی بوم برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیران شرکت ایریتک ضمن دیدار با اعضای استارت‌آپ‌های سازندگاه کانی‌بوم با نوآوری‌ها و فناوری‌های آن‌ها آشنا شدند.

اردلان علیشاهی مدیرعامل سازندگاه کانی‌بوم با بیان اینکه در حال حاضر 5 استارت‌آپ در مرحله شتابدهی سازندگاه کانی‌بوم قرار دارند، افزود: این استارت‌آپ‌ها در زمینه‌ شناسایی ذخایر پنهان، موقعیت یابی در فضاهای زیرزمینی و عیب یابی خودکار تجهیزات معدنی، اسکن مغزه‌های حفاری، به‌کارگیری فناوری واقعیت گسترده برای نمایش ظرفیت‌های معادن و توکنایزینگ معادن و صنایع معدنی با استفاده از فناوری بلاک‌چین فعالیت دارند.

وی بیان کرد: ایریتک به‌عنوان یک شرکت مطرح در فضای بین المللی می‌تواند نقش مهمی در تجاری سازی هر یک از این استارت‌آپ‌ها بازی کند به نحوی که خود این شرکت نیز از این همکاری منتفع شود، در این خصوص یکی از راهکارهای مناسب ایجاد لایسنس در شرکت ایریتک برای فناوری‌های توسعه یافته در استارت‌آپ‌ها و انتقال آن به معادن و صنایع معدنی ایران است.

بابک اشجع مدیرعامل ایریتک در این نشست فعالیت‌های صورت گرفته در سازندگاه کانی بوم را بسیار ارزنده دانست و بر آمادگی این شرکت برای حمایت از توسعه بازار فناوری‌ استارت‌آپ‌های سازندگاه کانی‌بوم تاکید کرد.

در ادامه این نشست حسام مقدم‌علی رئیس هیئت مدیره ایریتک با تقدیر از عملکرد سازندگاه کانی‌بوم در انتخاب و شتابدهی استارت‌آپ‌های معدنی، این اتفاق را حرکتی نو در حوزه معدن کشور دانست و با اشاره به اینکه هر یک از استارت‌آپ‌های این سازندگاه، حل اصلی ترین چالش‌های حوزه معدن را هدف قرار داده‌اند، گفت: این استارت‌آپ‌ها همگام با فناوری‌های روز دنیا حرکت می‌کنند و محصولاتی را توسعه داده‌اند که متاسفانه به دلیل تحریم‌ها و قیمت بالا امکان انتقال فناوری آن‌ها به کشورمان طی سالیان اخیر میسر نشده است.

وی با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل سازندگاه کانی‌بوم به منظور همکاری مشترک در زمینه تجاری سازی محصولات استارت‌آپ‌ها، موضوع ارائه لایسنس را رویکرد مناسبی خواند. وی در ادامه از علاقه‌مندی ایریتک برای در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های دانشی خود برای همراهی و منتورینگ استارت‌آپ‌های کانی‌بوم خبر داد.

در ادامه این نشست، سیدرضا عظیمی، عضو هیات مدیره شرکت ایریتک عنوان کرد: سازندگاه کانی‌بوم طی مدت کوتاهی توانسته تاثیر مهمی در زیست بوم نوآوری معدن از خود به جای بگذارد و این مهم ناشی از اشراف کامل مدیران این سازندگاه به مسائل اصلی بخش معدن و همچنین حوزه شتابدهی کسب‌وکارهای نوآورانه معدنی است.

وی افزود استارت‌آپ‌های کانی‌بوم می‌توانند جریان‌ساز هوشمندسازی معادن کشور باشند.

حسین منصوری مدیر ایمینو با اشاره به اینکه طبق سیاستگذاری صورت گرفته، این مرکز از این پس نقش تسهیل گری و آماده سازی زیرساخت ها نظیر فضای کار اشتراکی را برعهده خواهد داشت، به معرفی برخی از برنامه های این مرکز برای فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح دانش جامعه معدنی در حوزه کارآفرینی پرداخت.

در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری مشترک میان طرف‌ها منعقد گردد.

دسته بندی ها: اخبار
دیدگاه ها